Openbare brief aan onze kerken, organisaties en samenleving - CIDSE
© Iglesias y Minería

Openbare brief aan onze kerken, organisaties en de samenleving

© Iglesias y Minería

Openbare brief naar aanleiding van de Meeting of Communities Impacted by Mining in Latin America, die plaatsvond in Brasilia van 7 tot 10 augustus 2018. De bijeenkomst werd mede georganiseerd door de National Conference of Bishops of Brazil (CNBB), het Iglesias y Minería-netwerk , CIDSE, en het Ministerie van Justitie en Solidariteit (DEJUSOL) van CELAM. (Beschikbaar in EN / ES).

Opgeroepen door het lawaai van de aarde en de slachtoffers van de brede winningsindustrie, geïnspireerd door de encycliek Laudato Si 'en de Pastorale brief over integrale ecologie,' Disciples and Missionaries, Custodians of Creation 'van de Latin American Episcopal Council, hebben we elkaar ontmoet in Brasilia - diverse organisaties, religieuze bewegingen en families uit verschillende Latijns-Amerikaanse landen, de Verenigde Staten en Duitsland - om uitdagingen, worstelingen, dromen en verwachtingen te delen met de gemeenschappen die getroffen zijn door de mijnbouw op dit continent.
Deze ontmoeting heeft ons in staat gesteld onze missie te vernieuwen om bij te dragen aan het opbouwen van nieuwe relaties met de natuur, niet als een producent van rijkdom, maar als een zus en moeder van ons met een eigen leven en met onvervreemdbare rechten, die het leven deelt en ondersteunt. van de schepping op zoek naar Bien Vivir en het welzijn van alle wezens die deel uitmaken van dit "Gemeenschappelijk Huis".

Download de brief in het Engels of Spaans uit de bijlagen hieronder.

EN_Public_letter_Brazilia_meeting.pdf
ES_Carta_Publica_encuentro_de_Brasilia.pdf

Deel deze inhoud op sociale media