Stem voor een feministisch Europa - een Europa dat niemand achterlaat! - CIDSE

Stem op een feministisch Europa - een Europa dat niemand achterlaat!

De Europese verkiezingen zijn slechts een paar dagen verwijderd. Burgers uit heel Europa zullen hun nieuwe vertegenwoordigers in het Europees Parlement kiezen. Wanneer zij stemmen, vragen wij hen hoe zij het leven van 50% van de Europese bevolking kunnen verbeteren door de vertegenwoordiging van vrouwen in de politiek te ondersteunen.  

 Werkend voor de European Women's Lobby - de grootste overkoepelende organisatie van NGO's voor vrouwen in Europa - hoor ik van onze leden, activisten op nationaal en Europees niveau, verhalen over hun strijd om ervoor te zorgen dat alle vrouwen, in hun genuanceerde en complexe diversiteit, de dezelfde kansen en rechten als mannen. De vooruitgang voor vrouwen loopt nu al tien jaar vast in de EU. Als jonge vrouw ben ik gefrustreerd, teleurgesteld en bedroefd om te zien dat onze rechten in alle landen worden bedreigd en ondermijnd.

Wij geloven in het potentieel van het Europese project om vrouwen te beschermen en te respecteren. We hebben een feministisch Europa nodig, een Europa waar vrouwen niet als tweederangsburgers worden behandeld, een Europa dat ervoor zorgt dat alle mensenrechten worden gerespecteerd en gehandhaafd, een Europa dat niemand achterlaat. Zoals Audrey Lorde zei: "Ik ben niet vrij terwijl een vrouw onvrij is, zelfs wanneer haar ketenen heel anders zijn dan die van mij". Er zullen gecoördineerde, concrete acties nodig zijn, een gesynchroniseerd kader dat in alle landen wordt geïmplementeerd om deze visie uit te dragen.

Het is de moeite waard om te herhalen dat mannen, meestal oud, rijk en blank, nog steeds oververtegenwoordigd zijn in alle Europese instellingen. Wij zijn ervan overtuigd dat dit geen echte democratie is, totdat iedereen eerlijk wordt vertegenwoordigd. Vrouwen vormen de helft van de bevolking en toch worden ze slechts vertegenwoordigd door 36% van het huidige parlement.

Daarom hebben we een campagne, met onze leden in alle lidstaten, die onze visie voor een Europa voor vrouwen en vrouwen voor Europa presenteren en ontwikkelen. Ons hoofddoel is het bereiken van genderpariteit in alle instellingen en in de "EU Topbanen" en ervoor te zorgen dat de mensenrechten van vrouwen centraal staan ​​in het Europese project. We willen de structurele obstakels wegnemen waarmee veel getalenteerde vrouwen nog steeds worden geconfronteerd in hun politieke carrière en / of deelname. Wij communiceren onze eisen aan de Europese Unie en haar leden in onze manifesto vragen om een ​​nieuw type leiderschap: een leiderschap dat transformerend, inclusief, zorgzaam, feministisch is. We hebben vrouwen nodig in de kern van dit leiderschap, omdat we alle standpunten, ervaringen, diversiteit van ideeën en achtergronden moeten hebben vertegenwoordigd.

Wij, vrouwen uit Europa en daarbuiten, zullen ons blijven inzetten, mobiliseren en vechten voor onze vrijheid, om gelijkheid te bereiken en onze basisrechten te realiseren. We hopen dat de Europese Unie deze stemmen zal horen en erkennen bij haar inspanningen om een ​​Europa te manifesteren en te garanderen dat gelijkheid tussen vrouwen en mannen garandeert.


Over de Auteurs:

Manon Deshayes (@manon_dshs) werkt bij de European Women's Lobby als beleids- en campagneassistent waar ze de 50 / 50-campagne coördineert voor de Europese verkiezingen: Women for Europe - Europe for Women. Onderteken onze petitie en deel onze pand aan uw kandidaten voor de verkiezingen!

Adeola Naomi Aderemi (@AdeolaNAderemi) werkt bij de European Women's Lobby als communicatie- en mediafunctionaris. Ze heeft een Masters of Science in Public Health van Birmingham City University en werkt momenteel ook aan bewustmaking van het grote publiek over kwesties met betrekking tot mensenhandel en empowerment van vrouwen en het creëren van een platform voor ondervertegenwoordigde vrouwen in de wereldwijde media.

Deel deze inhoud op sociale media